www.autokataloog.ee

Uudised ja kampaaniad

Kuidas valida lapse jaoks kõige paremini sobiv jalgrattatool?
Kuidas valida lapse jaoks kõige paremini sobiv jalgrattatool?
1.07.2024


Thule laste jalgrattatoolid on ideaalsed nii igapäevaseks liiklemiseks kui ka pereseiklusteks. Need on ohutud, lihtsasti kasutatavad ja mugavad, olgu reis lühike või pikk. Iga vanem, laps ja jalgratas on eriline, mistõttu on parima lahenduse leidmiseks oluline kaaluda kõiki valikuvõimalusi.

Millisest vanusest alates võib last hakata sõidutama jalgrattatoolil ja millise vanuseni seda kasutada saab?

Kõik Thule laste jalgrattatoolid on loodud paindlikult kasutatavaks ja need sobivad lastele erinevates kasvufaasides alates 9 kuu vanuselt. Alla üheaastaste laste puhul tuleb aga enne istme kasutusele võtmist lastearstiga nõu pidada.

 • Thule taha paigaldatavad laste jalgrattatoolid on ette nähtud ja testitud laste jaoks vanuses 9 kuud kuni 6 aastat ja kehakaaluga kuni 22 kg.
 • Thule ette paigaldatavad laste jalgrattatoolid on ette nähtud lastele vanuses 9 kuud kuni 3 aastat ja kehakaaluga kuni 15 kg ning tagavad sama turvalise ja mugava sõidu, kuid laps istub lenksu kohal ja jagab teiega vaadet.

Kõigil toolidel on reguleeritavad jalatoed ja -rihmad ning samuti reguleeritav 5-punktiline turvarihmade süsteem, tänu millele saab tooli lapse kasvades kohandada.

Kas valida taha või ette paigaldatav rattatool?

Otsus, kas valida eesmine või tagumine lapse rattatool, sõltub teie isiklikest eelistustest. Mõned ratturid otsustavad valida ka need mõlemad.

Taha paigutatavatel rattatoolidel on suurem kandevõime ja rohkem jalaruumi, tänu millele sobivad need kuni 6-aastastele lastele kehakaaluga kuni 22 kg. Mudel Thule Yepp Nexxt 2 Maxi on kerge ja moodsa kujundusega ning saadaval nii rattaraamile kui ka pakiraamile kinnitatava mudelina. Mudel Thule RideAlong 2 aga on meie klassikaline algne mudel, mille seljatoe saab pikemate sõitude uinakute tarvis hõlpsasti alla lasta.

Ette paigaldatavad laste rattatoolid tagavad hea vaate nii teile kui ka lapsele ja need sobivad ideaalselt noorematele lastele. Sellal, kui laps esimese rea vaadet naudib, saate teie tal silma peal hoida, kuid ka ise ümbrust imetleda. Mudel Thule Yepp Nexxt 2 Mini on üks kergematest turul saadaolevatest istmetest, mille nutikas konstruktsioon on kohandatud linnasõitudeks.

Kas Thule laste jalgrattaistmed sobivad igale rattale?

Iga jalgrattaga lapse rattatool siiski ei ühildu. Thule valmistab mitmesuguseid laste jalgrattatoole, et neid saaks kasutada erinevat stiili ja tüüpi jalgratastega nagu näiteks mägirattad, maanteerattad, hübriidrattad, elektrirattad jne. Thule pakub kahte tüüpi taha paigutatavaid laste rattatoole: rattaraamile kinnitatavaid ja pakiraamile kinnitatavaid. Rattaraamile paigaldatavad toolid kinnitatakse ratta sadulaposti külge. Pakiraamile paigaldatavad toolid kinnitatakse otse jalgratta tagumise pakiraami külge. Kõigi jalgrataste standardvarustusse tagumised pakiraamid ei kuulu, kuid Thule pakub ühilduvatele jalgratastele pakiraame lisavarustusena. Thule pakub ka ette paigaldatavaid laste rattatoole, mis kinnituvad jalgratta esitoru külge. Enne ostu tegemist vaadake läbi allpool toodud suuruseteave.

Thule taha paigaldatavad laste jalgrattatoolid

Raamile paigaldatav

 

 • Thule rattaraamile paigaldatavate lastetoolide juurde kuulub adapter, millega tool kindlalt raamitoru külge kinnitatakse
 • Raamitoru peab olema ümmargune või ovaalne ja diameetriga vahemikus 28–40 mm.
 • Raamitoru kinnitusala peab olema üle 15 cm

Pakiraamile paigaldatav

 

 • Thule pakiraamile paigaldatavad jalgrattatoolid saab kinnitada otse jalgratta tagumisele pakiraamile
 • Tagumine pakiraam peab vastama standardile ISO 11243, see peab olema valmistatud terasest ja selle kandevõime peab olema vähemalt 25 kg
 • Ratta tagumise pakiraami laius peab jääma vahemikku 110–170 mm ja selle diameeter vahemikku 11–16 mm

Thule ette kinnitatavad jalgratta lastetoolid

Juhtrauale kinnitatavad jalgratta lasteistmed

 • Thule ette paigaldatavate ratta lastetoolide juurde kuulub adapter, millega tool toru külge kinnitatakse
 • Toru peab olema ringikujuline ja diameetriga vahemikus 20–28 mm.
 • Mudelite Thule Yepp 2 Nexxt Mini ja Thule Yepp 2 Mini korral peab toru paigaldusala pikkus olema vähemalt 21 mm
 • Mudeli Thule RideAlong 2 Mini korral peab toru paigaldusala pikkus olema vähemalt 24 mm

Tagasi