www.autokataloog.ee

Uudised ja kampaaniad

Brinki veokonksud ka elektriautodele ja hübriididele
Brinki veokonksud ka elektriautodele ja hübriididele
3.06.2024


Tänapäeval on võimalik paigaldada veokonks ka suurele hulgale hübriid- ja elektriautodele. Maksimaalse lubatud veojõu kinnitab autotootja, kuna erinevate mudelite vahel võib veojõus olla suuri erinevusi. Seega tuleks alati esimese asjana kontrollida auto tehnilisi andmeid või teostada Transpordiameti lehel sõiduki taustakontroll.

Turul on ka autosid, mille puhul pole veojõudu üldse määratud. Nende autodega ei ole võimalik küll haagist vedada, kuid spetsiaalse Brink RMC transpordikonksu paigaldamine annab võimaluse kasutada auto taga näiteks jalgrattahoidjat või pagasiboksi. RMC komplektid sisaldavad eemaldatavat veokonksu ja 13-kontaktiga juhtmestikku.

Sõiduki taustakontroll näitab, et sellele sõidukile pole veojõudu määratud

Siiski tasub meeles pidada, et kuigi elektriautode veojõud kasvavad, pole need siiski parimad võimalikud „vedurid“ korduvate raskete koormate või pikkade vahemaade läbimiseks. Koorma vedamine suurendab loomulikult auto energiakulu, mistõttu elektriline sõiduulatus lüheneb. Hoolimata lühemast sõiduulatusest muudab elektriautole veokonksu või transpordikonksu hankimine auto kasutamise mitmekülgsemaks, kuna vajadusel saab haagisega kaupa vedada ning transpordikonksu külge kinnitada jalgrattahoidja või pagasiboksi.

Tagasi