www.autokataloog.ee

Uudised ja kampaaniad

Tehke oma autole korralik kevadpesu
Tehke oma autole korralik kevadpesu
1.04.2022


Kevad edeneb kiires tempos ja aina enam päikeselisi päevi paljastavad halastamatult, kui räpane auto tegelikult on. Tugeva talvise mustuse eemaldamine nõuab aga kannatlikkust ja oma kindlaid puhastusvahendeid. Seega on aeg teha oma autole põhjalik kevadpesu!

Osa mustust ei pruugi auto tavapesul värvipinnalt eemalduda, eelkõige asfaldipigi ja teesool. Tihti märgatakse auto kuivamisel, et see on endiselt määrdunud. Värvipinna saab aga jälle läikivpuhtaks, kui kasutada SONAX lahustipesuainet ja SONAX Clay-Ball puhastussavi. Lõpetuseks viimistlege auto pinnakaitsevahendiga.


Põhjalik kevadpesu nõuab aega ja spetsiaalseid tooteid

SONAX lahustipesuaine on kevadpesu nurgakivi

Kõige keerulisem on asfaldipigi puhastamine auto pinnalt - pigi ei paista üldse maha tulevat, ükskõik kui kaua seda hõõruda. Lahustipõhine pesuvahend, nagu SONAX lahustipesuaine, toimib kõige paremini pigi ja muu tugeva talvise mustuse korral. Lahustipõhise pesuaine kasutamisel on aga oluline meeles pidada, et värvipinnad tuleb pärast pesu kaitsta kas vahatamise või muu pinnakaitsevahendiga.

SONAX lahustipesuaine on tõhus naftapõhine pesuaine, mida müüakse mugavas pihustuspudelis. Lahustipesu eemaldab asfaldipigi, soola ja muu raskesti eemaldatava mustuse sõidukitelt ning mootori- ja masinaosadelt. Pesuaine on emulgeeriv, nii et veega saab maha loputada ka rasva ja õli.

SONAX Clay-Ball puhastussavi muudab pinna ideaalselt siledaks

Puhastussavi kasutamine nõuab määrdeaineks klaasipuhastusvahendit

Kui pärast lahustipesu tunned auto värvipinnal endiselt liivataolist karedust, viimistle pind SONAX Clay-Ball puhastussaviga. Võrreldes traditsioonilise puhastussaviga on pallikujulise puhastussavi kasutamine lihtne, kiire ja ergonoomiline.

Pihustage määrdeaineks klaasipuhastusvahendit ja töödelge karedaid pindu ringjate liigutustega, rakendades kerget survet. Vajadusel lisage määrdeainet, et puhastussavi saaks hõõrdumiseta auto pinnal libiseda. Puhastussavi ei tohi kasutada kuivadel pindadel! Kui savi on oma töö teinud, tundub pind libe ja täiesti sile. Pärast savitöötlust tuleb kindlasti kaitsta auto värvkatet. Sellist töötlust on soovitav teha vähemalt paar korda aastas.

Kevadpesu viimistletakse pinnakaitsevahendiga

Nii lahustipesuaine kui ka puhastussavi nõuavad värvipinna kaitsmist pärast töötlemist. Kaitse saavutatakse silmapilkselt näiteks SONAX XTREME Ceramic Series keraamilise kaitsepreiga. Kui teil on vahustuspüstol, võite proovida ka pindade kaitsmist käepärase SONAX XTREME Foam+Seal vahtkaitsega.

Keraamilist kaitsespreid on lihtne mikrokiudlapiga värvipinnale kanda

Isegi kui olete pinnakaitsmises alles algaja, saavutate SONAX XTREME keraamiline kaitsespreiga kindlasti korraliku tulemusega viimistluse. Kaitsesprei võimaldab saavutada peeglilaadse läike ja tõeliselt sileda, vett ja mustust hülgava pinna. Ja mis kõige parem: käsitlemine on lihtne ja kiire! Pihustage kaitsesprei mikrokiudlapile ja kandke õhuke ühtlane kiht puhtale kuivale värvipinnale. Arvestage, et soovitav on töödelda väike ala korraga, et aine ei jõuaks värvipinnal kuivada. Lõpetuseks pühkige kõik jäägid ära kuiva mikrokiudlapiga.

Viimaste aastate kuumim autopesutrend on olnud vahuga katmine – pole ka ime. Vahuga katmine on lõbus, kiire ja tõhus, seega on tänapäeval saadaval palju vahutooteid. Toodet SONAX XTREME Foam+Seal saab samuti kiiresti ja ühtlaselt peale kanda. Kandke vahustisse kaitseaine ja vesi vastavalt juhistele, reguleerige vahu paksus sobivaks ja kandke kogu värvipinnale. Vaht ei vaja toimimiseks aega, võid selle koheselt rohke veega loputada. Kuivatage pinnale jäänud veetilgad kuivatuslapiga.

Tagasi